| User | constellations |
| Upload Date | December 09 2025 06:54 AM |
| Views | 8 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Linux Mint 22.2 |
| Model | Dell Inc. XPS 13 9370 |
| Motherboard | Dell Inc. 0F6P3V |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-8550U |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 142 Stepping 10 |
| Base Frequency | 4.00 GHz |
| Cluster 1 | 0 Cores |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 256 KB x 4 |
| L3 Cache | 8.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 15.32 GB |
| Single-Core Score | 1153 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
937
134.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1214
7.32 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1382
28.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
871
20.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1028
14.0 images/sec |
|
|
Clang
|
1540
7.58 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1254
100.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1223
37.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
501
15.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1660
6.87 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1589
49.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
875
67.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1252
36.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1435
14.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1267
1.23 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1584
50.2 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 3646 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2049
294.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
4582
27.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
4662
95.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
4967
114.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3374
45.8 images/sec |
|
|
Clang
|
5141
25.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1457
116.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
4982
154.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1577
47.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4889
20.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
5713
177.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3275
251.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3809
111.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3850
38.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
5239
5.07 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
4945
156.6 Kpixels/sec |