| Upload Date | December 09 2025 06:53 AM |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 (64-bit) |
| Model | ONE-NETBOOK TECHNOLOGY CO., LTD. ONE XPLAYER |
| Motherboard | ONE-NETBOOK TECHNOLOGY CO., LTD. ONE XPLAYER |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-1195G7 |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 140 Stepping 2 |
| Base Frequency | 2.89 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 4982 MHz |
| Package | Socket 1449 FCBGA |
| Codename | Tiger Lake-U |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 4 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 avx512-f avx512-dq shani avx512-bw avx512-vl vaes avx512-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 15.75 GB |
| Transfer Rate | 2660 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 2031 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2138
307.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1745
10.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2130
43.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2219
51.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2128
28.9 images/sec |
|
|
Clang
|
2174
10.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2042
163.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2017
62.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2158
64.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2314
9.58 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2597
80.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1345
103.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1309
38.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2498
24.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1699
1.64 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2341
74.1 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 5650 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
5010
719.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
7018
42.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
6263
128.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
6685
154.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
6467
87.8 images/sec |
|
|
Clang
|
5190
25.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2577
206.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
7277
225.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
4658
139.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
6010
24.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
8918
277.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
5128
394.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
6104
179.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
5922
58.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
5190
5.02 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
5558
176.0 Kpixels/sec |