| Upload Date | December 09 2025 06:52 AM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.2 |
| Model | iPhone 15 Pro Max |
| Model ID | iPhone16,2 |
| Motherboard | D84AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple A17 Pro |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 3.78 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 7.47 GB |
| Single-Core Score | 2995 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2966
425.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2865
17.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2979
61.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2949
68.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2677
36.3 images/sec |
|
|
Clang
|
3706
18.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2822
226.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2791
86.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2462
73.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2673
11.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3521
109.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3715
285.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3337
97.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3744
37.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2514
2.43 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3033
96.0 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 7564 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
6424
922.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
8487
51.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
8305
170.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
8117
187.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
8383
113.8 images/sec |
|
|
Clang
|
10592
52.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3277
262.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
8595
266.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
6020
180.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
6637
27.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
10173
316.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
8276
636.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
8463
248.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
7720
76.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
8399
8.13 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8016
253.8 Kpixels/sec |