| Upload Date | December 09 2025 06:47 AM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 (64-bit) |
| Model | HONOR FRD-WX9 |
| Motherboard | HONOR FRD-WX9-PCB |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-10300H |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 165 Stepping 2 |
| Base Frequency | 2.49 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 4487 MHz |
| Package | Socket 1440 FCBGA |
| Codename | Comet Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 256 KB x 4 |
| L3 Cache | 8.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Transfer Rate | 2660 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1481 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1366
196.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1602
9.65 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1447
29.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1434
33.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1244
16.9 images/sec |
|
|
Clang
|
1633
8.04 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1499
120.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1673
51.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
682
20.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2085
8.63 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2215
68.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1381
106.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1568
46.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2048
20.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1309
1.27 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1792
56.7 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 5162 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3173
455.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
6975
42.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
5840
119.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
6385
147.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
5321
72.2 images/sec |
|
|
Clang
|
7337
36.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1921
153.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
7712
239.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2166
64.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
6664
27.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
8299
258.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
5141
395.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
5598
164.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
5186
51.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
7116
6.89 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
6298
199.4 Kpixels/sec |