| Upload Date | December 09 2025 06:45 AM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | Samsung Galaxy S24 Ultra |
| Model ID | samsung SM-S928B |
| Motherboard | pineapple |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 0 part 3458 revision 1 |
| Base Frequency | 2.26 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores @ 2.27 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 2.96 GHz |
| Cluster 3 | 3 Cores @ 3.15 GHz |
| Cluster 4 | 1 Core @ 3.40 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 10.83 GB |
| Single-Core Score | 1518 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1132
162.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
867
5.22 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1563
32.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1772
40.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1362
18.5 images/sec |
|
|
Clang
|
1978
9.74 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1546
123.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1651
51.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1897
56.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1751
7.25 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1878
58.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1578
121.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1695
49.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1572
15.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1171
1.13 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1491
47.2 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 5399 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3429
492.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
4032
24.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
5821
119.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
5762
132.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
5206
70.7 images/sec |
|
|
Clang
|
8943
44.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2116
169.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
7710
238.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5498
164.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
6067
25.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
7790
242.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
5005
384.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
5887
172.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4954
49.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
6819
6.60 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
7826
247.8 Kpixels/sec |