| Upload Date | December 09 2025 06:12 AM |
| Views | 2 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 IoT Enterprise LTSC (64-bit) |
| Model | O.E.M. Cx20LiteSE |
| Motherboard | O.E.M. O.E.M. |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel N97 |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 190 Stepping 0 |
| Base Frequency | 2.00 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 3591 MHz |
| Package | Socket 1744 FCBGA |
| Codename | Alder Lake |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 2 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 2 |
| L2 Cache | 2.00 MB x 1 |
| L3 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Single-Core Score | 1178 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1294
185.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1621
9.76 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1404
28.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1393
32.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
998
13.5 images/sec |
|
|
Clang
|
1409
6.94 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1364
109.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
931
28.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
666
19.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1239
5.13 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1564
48.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
967
74.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1152
33.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
999
9.91 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
996
963.3 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1245
39.4 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 2716 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1926
276.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3562
21.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3322
68.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3160
72.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2604
35.3 images/sec |
|
|
Clang
|
3247
16.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1671
133.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3466
107.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1236
37.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2585
10.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3733
116.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2695
207.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3091
90.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2615
25.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3731
3.61 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3368
106.6 Kpixels/sec |