| User | Abirobo |
| Upload Date | December 09 2025 06:10 AM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.1 |
| Model | iPhone 17 Pro |
| Model ID | iPhone18,1 |
| Motherboard | V53AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 4.26 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 11.45 GB |
| Single-Core Score | 3741 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3294
473.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3428
20.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3907
80.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3418
78.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3412
46.3 images/sec |
|
|
Clang
|
4417
21.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3391
271.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3114
96.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5629
168.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3637
15.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3719
115.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4549
349.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3925
115.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4381
43.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3109
3.01 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3407
107.9 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 9811 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
8603
1.21 GB/sec |
|
|
Navigation
|
11310
68.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
11292
231.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
9175
211.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
10552
143.2 images/sec |
|
|
Clang
|
13232
65.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4124
330.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
10141
314.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
10879
325.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
9719
40.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11561
359.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
10621
816.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
10882
319.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
10375
102.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
10326
9.99 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
9344
295.9 Kpixels/sec |