| Upload Date | December 09 2025 05:53 AM |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Dell Inc. Inspiron 15 3525 |
| Motherboard | Dell Inc. 0RWPXY |
| Power Plan | Equilibrado |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 5700U |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 23 Model 104 Stepping 1 |
| Base Frequency | 1.80 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 4290 MHz |
| Package | Socket FP6 |
| Codename | Lucienne |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 512 KB x 8 |
| L3 Cache | 4.00 MB x 2 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Transfer Rate | 3192 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1390 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1424
204.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1125
6.78 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1021
20.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1246
28.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1152
15.6 images/sec |
|
|
Clang
|
1621
7.98 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1367
109.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1607
49.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
864
25.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2213
9.16 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2182
67.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1210
93.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1666
48.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1827
18.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1663
1.61 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1398
44.3 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 4786 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2037
292.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
6156
37.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
4169
85.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
6110
140.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
6257
84.9 images/sec |
|
|
Clang
|
8242
40.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1554
124.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
10704
331.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2187
65.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
5258
21.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
6075
189.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4765
366.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
5013
147.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3336
33.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
12253
11.9 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
5761
182.4 Kpixels/sec |