| Upload Date | December 09 2025 05:42 AM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | ASUS System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. ROG STRIX B550-A GAMING |
| Power Plan | High performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 9 5900X |
| Topology | 1 Processor, 12 Cores, 24 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 33 Stepping 0 |
| Base Frequency | 4.30 GHz |
| Cluster 1 | 12 Cores |
| Maximum Frequency | 4299 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Vermeer |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 12 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 12 |
| L2 Cache | 512 KB x 12 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 2 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 2398 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 2024 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2194
315.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1922
11.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2081
42.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1957
45.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1824
24.8 images/sec |
|
|
Clang
|
2008
9.89 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1971
157.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2050
63.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1081
32.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2745
11.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2787
86.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2254
173.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2341
68.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2434
24.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1832
1.77 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2224
70.4 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 11076 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
6729
966.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
15236
91.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
8916
182.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
13114
302.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
14248
193.4 images/sec |
|
|
Clang
|
22597
111.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2543
203.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
24741
766.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5269
157.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
11499
47.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
13059
406.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
11435
879.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
11705
343.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
6902
68.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
31961
30.9 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
12201
386.3 Kpixels/sec |