| Upload Date | December 09 2025 05:35 AM |
| Views | 9 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Famille (64-bit) |
| Model | ASUSTeK COMPUTER INC. ROG Zephyrus G15 GA503QE_GA503QE |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. GA503QE |
| Power Plan | Utilisation normale |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 9 5900HS |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 80 Stepping 0 |
| Base Frequency | 3.30 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 4389 MHz |
| Package | Socket FP6 |
| Codename | Cezanne |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 512 KB x 8 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 15.41 GB |
| Transfer Rate | 3190 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1765 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1728
248.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1548
9.33 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1717
35.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1833
42.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1710
23.2 images/sec |
|
|
Clang
|
1792
8.83 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1836
147.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1989
61.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
996
29.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2366
9.79 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2514
78.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1428
109.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2105
61.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2025
20.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1744
1.69 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1945
61.6 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 6420 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2795
401.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
7628
46.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
4703
96.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
6855
158.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
8113
110.1 images/sec |
|
|
Clang
|
11782
58.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2387
191.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
13929
431.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2740
82.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
7712
31.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
7830
243.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
9177
705.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
7568
222.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4350
43.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
16440
15.9 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
7656
242.4 Kpixels/sec |