| Upload Date | December 09 2025 05:13 AM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home Single Language (64-bit) |
| Model | ASUSTeK COMPUTER INC. Vivobook_ASUSLaptop K3605VC_K3605VC |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. K3605VC |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-13420H |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 12 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 186 Stepping 2 |
| Base Frequency | 2.10 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 4588 MHz |
| Package | Socket 1744 FCBGA |
| Codename | Raptor Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 1 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 7.66 GB |
| Transfer Rate | 2660 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 1 |
| Single-Core Score | 2143 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1930
277.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2040
12.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1920
39.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2052
47.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2195
29.8 images/sec |
|
|
Clang
|
2236
11.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2288
183.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2291
71.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2016
60.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2720
11.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2620
81.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1673
128.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2076
60.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2212
21.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2219
2.15 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2178
69.0 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 5830 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1944
279.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
6058
36.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
4255
87.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
5663
130.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
7333
99.5 images/sec |
|
|
Clang
|
12891
63.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2896
231.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
14458
448.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2812
84.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
8247
34.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
6230
193.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
6569
505.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
6569
192.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3531
35.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
15931
15.4 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
6757
213.9 Kpixels/sec |