| Upload Date | December 09 2025 05:13 AM |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | NEC PC-GE13563A1 |
| Motherboard | NEC L-Z3244 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-1335U |
| Topology | 1 Processor, 10 Cores, 12 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 186 Stepping 3 |
| Base Frequency | 1.30 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 4588 MHz |
| Package | Socket 1744 FCBGA |
| Codename | Raptor Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 1 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 15.71 GB |
| Transfer Rate | 5186 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 1073 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
578
83.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1096
6.60 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1253
25.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1176
27.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1105
15.0 images/sec |
|
|
Clang
|
806
3.97 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
707
56.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1158
35.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1171
35.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1504
6.22 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1517
47.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
928
71.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1207
35.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1583
15.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1118
1.08 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1256
39.8 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 3021 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2267
325.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3590
21.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
4066
83.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3356
77.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3234
43.9 images/sec |
|
|
Clang
|
3958
19.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
794
63.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3949
122.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1883
56.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3455
14.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4412
137.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2894
222.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2990
87.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3083
30.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
4199
4.06 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
5025
159.1 Kpixels/sec |