| Upload Date | December 09 2025 04:50 AM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | OnePlus CPH2767 |
| Model ID | OnePlus CPH2767 |
| Motherboard | canoe |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Qualcomm ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 81 architecture 8 variant 4 part 2 revision 0 |
| Base Frequency | 3.32 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores @ 3.32 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 3.80 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod sve i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 10.88 GB |
| Single-Core Score | 2811 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2213
317.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2007
12.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3098
63.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2937
67.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2836
38.5 images/sec |
|
|
Clang
|
3330
16.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2437
195.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2593
80.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
4369
130.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2700
11.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2982
92.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2556
196.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3282
96.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3246
32.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2392
2.31 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2788
88.3 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 9408 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
6343
910.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
9758
58.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
10019
205.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
10124
233.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
11797
160.1 images/sec |
|
|
Clang
|
14567
71.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2926
234.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
12258
379.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
8848
264.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
9055
37.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
13539
421.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
9190
706.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
10338
303.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
8487
84.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
13036
12.6 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
10768
340.9 Kpixels/sec |