| Upload Date | December 09 2025 04:45 AM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | SAMSUNG ELECTRONICS CO., LTD. 960QHA |
| Motherboard | SAMSUNG ELECTRONICS CO., LTD. NT960QHA-KD72G |
| Power Plan | SAMSUNG MODE |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core Ultra 7 258V |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 189 Stepping 1 |
| Base Frequency | 2.20 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 5074 MHz |
| Package | Socket 2833 FCBGA |
| Codename | Lunar Lake |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 2.50 MB x 1 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 31.51 GB |
| Single-Core Score | 2716 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2386
342.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2265
13.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2860
58.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2684
61.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2823
38.3 images/sec |
|
|
Clang
|
2651
13.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3034
243.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2696
83.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2600
77.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3161
13.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3161
98.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2507
192.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2866
84.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2756
27.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2388
2.31 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3079
97.5 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 10747 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
6754
970.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
10672
64.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
12528
256.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
12764
294.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
13070
177.4 images/sec |
|
|
Clang
|
13175
64.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3742
299.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
14690
455.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
9250
276.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
11121
46.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
14625
455.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
9631
740.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
12069
354.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
11784
116.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
14312
13.8 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
13083
414.2 Kpixels/sec |