| Upload Date | December 09 2025 04:37 AM |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | Xiaomi 25060RK16C |
| Model ID | Xiaomi 25060RK16C |
| Motherboard | dali |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 0 part 3461 revision 1 |
| Base Frequency | 2.40 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores @ 2.40 GHz |
| Cluster 2 | 3 Cores @ 3.30 GHz |
| Cluster 3 | 1 Core @ 3.73 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod sve i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 14.93 GB |
| Single-Core Score | 2444 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1993
286.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2022
12.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3019
61.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2602
60.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2483
33.7 images/sec |
|
|
Clang
|
3179
15.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2300
184.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2449
75.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3108
93.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1602
6.63 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2689
83.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1982
152.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2746
80.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2762
27.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1923
1.86 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2559
81.0 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 7488 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
5266
756.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
7327
44.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
10701
219.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
9988
230.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
8817
119.7 images/sec |
|
|
Clang
|
11003
54.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2541
203.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
10353
320.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
6186
185.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
6757
28.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
10500
326.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
5288
406.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
8078
237.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
6063
60.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
8576
8.30 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
10077
319.1 Kpixels/sec |