| Upload Date | December 09 2025 04:34 AM |
| Views | 8 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 (64-bit) |
| Model | ASUSTeK COMPUTER INC. TX Gaming FX608LM_FX608LM |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. FX608LM |
| Power Plan | Turbo |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel(R) Core(TM) Ultra 7 255HX |
| Topology | 1 Processor, 20 Cores |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 198 Stepping 2 |
| Base Frequency | 2.40 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Cluster 2 | 12 Cores |
| Maximum Frequency | 5187 MHz |
| Package | Socket 1851 LGA |
| Codename | Arrow Lake |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 10 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 10 |
| L2 Cache | 3.00 MB x 2 |
| L3 Cache | 30.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Single-Core Score | 2840 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2648
380.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2504
15.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2866
58.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2660
61.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2884
39.1 images/sec |
|
|
Clang
|
2875
14.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3228
258.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2850
88.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2683
80.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3332
13.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3167
98.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2698
207.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2988
87.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2786
27.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2490
2.41 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3136
99.3 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 14532 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
6464
928.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
16354
98.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
11825
242.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
16626
383.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
19114
259.4 images/sec |
|
|
Clang
|
36465
179.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3981
318.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
32935
1020.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
8337
249.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
16282
67.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
15091
469.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
21090
1.62 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
13769
404.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
8066
80.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
38137
36.9 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
14885
471.3 Kpixels/sec |