| Upload Date | December 09 2025 04:21 AM |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | LENOVO 3227C92 |
| Motherboard | LENOVO MAHOBAY |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-3770 |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 58 Stepping 9 |
| Base Frequency | 3.39 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 3893 MHz |
| Package | Socket 1155 LGA |
| Codename | Ivy Bridge |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 256 KB x 4 |
| L3 Cache | 8.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul sse41 aesni avx |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Transfer Rate | 1330 MT/s |
| Type | DDR3 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 685 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1081
155.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1363
8.21 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1158
23.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1212
28.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
273
3.71 images/sec |
|
|
Clang
|
1082
5.33 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1050
84.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1090
33.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
66
1.98 images/sec |
|
|
Background Blur
|
587
2.43 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
905
28.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
913
70.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
669
19.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
422
4.18 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
908
878.6 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
349
11.0 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 2292 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2107
302.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
5289
31.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3368
68.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
4664
107.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1027
13.9 images/sec |
|
|
Clang
|
4054
20.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1320
105.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
4690
145.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
262
7.84 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1976
8.18 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3414
106.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3335
256.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2699
79.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1418
14.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
4382
4.24 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1542
48.8 Kpixels/sec |