| Upload Date | December 09 2025 04:10 AM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.2 |
| Model | iPhone 17 Pro Max |
| Model ID | iPhone18,2 |
| Motherboard | V54AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 4.20 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 11.34 GB |
| Single-Core Score | 3874 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3419
491.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3411
20.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3937
80.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3606
83.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3570
48.5 images/sec |
|
|
Clang
|
4489
22.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3529
282.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3251
100.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5946
177.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3768
15.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3895
121.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4746
364.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4068
119.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4568
45.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3243
3.14 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3513
111.2 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 10014 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
8880
1.25 GB/sec |
|
|
Navigation
|
11663
70.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
11384
233.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
9579
220.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
10746
145.8 images/sec |
|
|
Clang
|
13331
65.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4171
334.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
10296
319.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
11187
334.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
9524
39.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11533
358.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
10807
830.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
10987
322.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
10925
108.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
10422
10.1 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
9971
315.7 Kpixels/sec |