| Upload Date | December 09 2025 03:58 AM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.2 |
| Model | iPhone 17 Pro Max |
| Model ID | iPhone18,2 |
| Motherboard | V54AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 4.26 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 11.42 GB |
| Single-Core Score | 3896 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3423
491.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3395
20.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3902
79.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3622
83.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3565
48.4 images/sec |
|
|
Clang
|
4487
22.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3576
286.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3283
101.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5981
179.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3880
16.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3925
122.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4817
370.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4107
120.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4614
45.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3264
3.16 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3548
112.3 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 10111 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
8950
1.26 GB/sec |
|
|
Navigation
|
11591
69.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
11434
234.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
9599
221.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
10823
146.9 images/sec |
|
|
Clang
|
13733
67.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4251
340.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
10400
322.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
10932
327.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
9808
40.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11908
370.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
10843
833.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
11138
326.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
10966
108.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
10586
10.2 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
10179
322.3 Kpixels/sec |