| Upload Date | December 09 2025 03:54 AM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | Microsoft Corporation Microsoft Surface Laptop, 7th Edition |
| Motherboard | Microsoft Corporation Microsoft Surface Laptop, 7th Edition |
| Power Plan | Equilibrado |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Snapdragon(R) X 10-core X1P64100 @ 3.40 GHz |
| Topology | 1 Processor, 10 Cores |
| Identifier | ARMv8 (64-bit) Family 8 Model 1 Revision 201 |
| Base Frequency | 3.42 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Single-Core Score | 2394 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2078
298.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2029
12.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2729
55.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2445
56.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2334
31.7 images/sec |
|
|
Clang
|
2782
13.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2123
170.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2255
69.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2444
73.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2304
9.54 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2357
73.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2731
210.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2887
84.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2935
29.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1975
1.91 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2401
76.0 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 10331 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
7814
1.10 GB/sec |
|
|
Navigation
|
12040
72.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
15891
325.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
671
15.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
16743
227.2 images/sec |
|
|
Clang
|
24296
119.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2735
219.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
19255
596.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
10853
324.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
14134
58.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
15555
484.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
13540
1.04 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
16009
469.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
10413
103.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
19915
19.3 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
15870
502.5 Kpixels/sec |