| Upload Date | December 09 2025 03:26 AM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home Single Language (64-bit) |
| Model | HP HP Pavilion Laptop 15-eg1xxx |
| Motherboard | HP 898A |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-1155G7 |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 140 Stepping 2 |
| Base Frequency | 2.50 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 5285 MHz |
| Package | Socket 1449 FCBGA |
| Codename | Tiger Lake-U |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 4 |
| L3 Cache | 8.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 avx512-f avx512-dq shani avx512-bw avx512-vl vaes avx512-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 8.00 GB |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1217 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1276
183.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1012
6.10 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1431
29.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1337
30.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1231
16.7 images/sec |
|
|
Clang
|
1293
6.37 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1280
102.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
960
29.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1281
38.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1473
6.09 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1435
44.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
862
66.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1248
36.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1343
13.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
915
885.6 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1298
41.1 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 4034 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2778
399.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
4870
29.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
4194
85.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
4382
101.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
4521
61.4 images/sec |
|
|
Clang
|
4615
22.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1526
122.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
4421
137.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2613
78.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4232
17.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
5627
175.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3475
267.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
5656
166.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4846
48.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
6536
6.32 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
6007
190.2 Kpixels/sec |