| Upload Date | December 09 2025 03:09 AM |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 (64-bit) |
| Model | Micro-Star International Co., Ltd. MS-7E19 |
| Motherboard | Micro-Star International Co., Ltd. MPG Z890 EDGE TI WIFI (MS-7E19) |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel(R) Core(TM) Ultra 5 245KF |
| Topology | 1 Processor, 14 Cores |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 198 Stepping 2 |
| Base Frequency | 4.20 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Cluster 2 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 1014570931978240 MHz |
| Package | Socket 1851 LGA |
| Codename | Arrow Lake |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 7 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 7 |
| L2 Cache | 3.00 MB x 1 |
| L3 Cache | 24.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 48.00 GB |
| Single-Core Score | 3273 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2838
407.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2783
16.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3574
73.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3136
72.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3267
44.3 images/sec |
|
|
Clang
|
3125
15.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3543
283.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3140
97.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3174
95.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3826
15.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3840
119.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3082
237.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3553
104.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3777
37.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2803
2.71 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3649
115.5 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 20918 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
12892
1.81 GB/sec |
|
|
Navigation
|
24705
148.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
26017
532.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
23282
536.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
26824
364.0 images/sec |
|
|
Clang
|
33814
166.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4370
350.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
31299
969.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
15266
456.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
22788
94.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
27698
861.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
22436
1.73 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
20832
611.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
19192
190.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
34348
33.2 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
26292
832.5 Kpixels/sec |