| Upload Date | December 09 2025 03:03 AM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 18.7.2 |
| Model | iPad Pro 13-inch (M4) |
| Model ID | iPad16,5 |
| Motherboard | J720AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple M4 |
| Topology | 1 Processor, 10 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 4.41 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Cluster 2 | 6 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 15.06 GB |
| Single-Core Score | 3811 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3304
474.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3414
20.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3540
72.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
4121
95.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3558
48.3 images/sec |
|
|
Clang
|
4249
20.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3372
270.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3243
100.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5692
170.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3714
15.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3915
121.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4472
343.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4315
126.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4571
45.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2966
2.87 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3501
110.9 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 14981 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
11137
1.56 GB/sec |
|
|
Navigation
|
15439
93.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
16343
334.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
17984
414.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
18400
249.7 images/sec |
|
|
Clang
|
23242
114.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4446
356.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
18752
581.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
14462
432.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
13283
55.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
19675
612.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
14226
1.09 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
17870
524.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
15071
149.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
17959
17.4 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
16250
514.5 Kpixels/sec |