| Upload Date | December 09 2025 02:52 AM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | ASUS All Series |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. X99-A II |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Xeon E5-2699 v3 |
| Topology | 1 Processor, 18 Cores, 36 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 63 Stepping 2 |
| Base Frequency | 2.30 GHz |
| Cluster 1 | 18 Cores |
| Maximum Frequency | 3599 MHz |
| Package | Socket 2011 LGA |
| Codename | Haswell-E/EP |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 18 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 18 |
| L2 Cache | 256 KB x 18 |
| L3 Cache | 45.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 2132 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 879 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
861
123.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1090
6.57 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1090
22.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
917
21.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
687
9.32 images/sec |
|
|
Clang
|
952
4.69 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
894
71.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
896
27.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
332
9.93 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1129
4.67 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1296
40.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
866
66.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
946
27.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
985
9.78 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
866
837.9 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1023
32.4 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 7378 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3817
548.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
10207
61.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
8683
177.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
8909
205.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
8339
113.2 images/sec |
|
|
Clang
|
15320
75.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1100
88.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
15456
478.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3136
93.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
7184
29.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
13200
410.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
8409
646.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
7505
220.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
6199
61.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
18088
17.5 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
9331
295.5 Kpixels/sec |