| Upload Date | December 09 2025 02:35 AM |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 14 |
| Model | Samsung Galaxy S24 FE |
| Model ID | samsung SM-S721U |
| Motherboard | s5e9945 |
| Governor | energy_aware |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 10 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 0 part 3458 revision 1 |
| Base Frequency | 1.96 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores @ 1.96 GHz |
| Cluster 2 | 3 Cores @ 2.59 GHz |
| Cluster 3 | 2 Cores @ 2.90 GHz |
| Cluster 4 | 1 Core @ 3.11 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod sve i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 7.06 GB |
| Single-Core Score | 1984 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1836
263.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1888
11.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2496
51.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2415
55.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1884
25.6 images/sec |
|
|
Clang
|
2634
13.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1941
155.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1927
59.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2059
61.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1128
4.67 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2284
71.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1843
141.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1999
58.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1926
19.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1548
1.50 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2025
64.1 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 6132 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
4681
672.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
7357
44.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
8636
176.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
8144
187.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
7479
101.5 images/sec |
|
|
Clang
|
7846
38.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2131
170.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
8057
249.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
4638
138.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4850
20.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
9118
283.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4618
355.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
6608
193.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4664
46.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
7463
7.22 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
7799
246.9 Kpixels/sec |