| Upload Date | December 09 2025 02:32 AM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 15 |
| Model | Xiaomi Poco F7 |
| Model ID | Xiaomi 25053PC47G |
| Motherboard | sun |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 0 part 3458 revision 1 |
| Base Frequency | 2.02 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores @ 2.02 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 2.80 GHz |
| Cluster 3 | 3 Cores @ 3.01 GHz |
| Cluster 4 | 1 Core @ 3.21 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 10.97 GB |
| Single-Core Score | 2013 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1763
253.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1776
10.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2452
50.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2356
54.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1935
26.3 images/sec |
|
|
Clang
|
2471
12.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1783
142.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1986
61.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2136
63.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1894
7.84 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2316
72.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1754
134.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2108
61.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1866
18.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1581
1.53 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2141
67.8 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 6251 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
4077
585.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
6918
41.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
9335
191.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
8043
185.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
7534
102.3 images/sec |
|
|
Clang
|
7300
36.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2036
163.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
8720
270.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
4876
145.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
5371
22.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
7965
247.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4809
369.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
7177
210.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
5866
58.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
8122
7.86 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
9034
286.1 Kpixels/sec |