| Upload Date | December 09 2025 02:10 AM |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | Microsoft Corporation Microsoft Surface Pro, 11th Edition |
| Motherboard | Microsoft Corporation Microsoft Surface Pro, 11th Edition |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Snapdragon(R) X 12-core X1E80100 @ 3.40 GHz |
| Topology | 1 Processor, 12 Cores |
| Identifier | ARMv8 (64-bit) Family 8 Model 1 Revision 201 |
| Base Frequency | 3.42 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Single-Core Score | 2804 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2483
356.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2067
12.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3126
64.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2881
66.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2790
37.9 images/sec |
|
|
Clang
|
3301
16.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2648
212.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2677
82.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2919
87.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2725
11.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2838
88.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3058
235.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3452
101.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3359
33.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2344
2.27 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2818
89.2 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 13303 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
7744
1.09 GB/sec |
|
|
Navigation
|
13418
80.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
16619
340.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
16487
380.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
18891
256.4 images/sec |
|
|
Clang
|
24559
121.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3102
248.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
21400
663.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
11208
335.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
14405
59.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
16595
516.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
13168
1.01 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
13303
390.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
10323
102.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
18239
17.6 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
14077
445.7 Kpixels/sec |