| Upload Date | December 09 2025 01:59 AM |
| Views | 9 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 26.1 (Build 25B78) |
| Model | MacBook Pro (14-inch, 2025) |
| Model ID | Mac17,2 |
| Motherboard | Mac17,2 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple M5 |
| Topology | 1 Processor, 10 Cores |
| Identifier | Apple M5 |
| Base Frequency | 4.61 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Cluster 2 | 6 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 24.00 GB |
| Single-Core Score | 4249 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3558
511.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3611
21.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
4356
89.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3869
89.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3803
51.6 images/sec |
|
|
Clang
|
4904
24.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4002
320.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3675
113.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
6223
186.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4395
18.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4366
135.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
5314
408.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4934
144.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4688
46.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3583
3.47 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3945
124.9 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 17826 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
12293
1.72 GB/sec |
|
|
Navigation
|
18197
109.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
20799
425.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
18655
430.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
20848
282.9 images/sec |
|
|
Clang
|
27904
137.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
5223
418.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
21760
674.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
17614
527.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
19140
79.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
22635
704.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
18712
1.44 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
22329
655.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
16534
164.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
22309
21.6 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
19992
633.0 Kpixels/sec |