| Upload Date | December 09 2025 01:45 AM |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro for Workstations (64-bit) |
| Model | HP HP Pavilion Laptop 13-an0xxx |
| Motherboard | HP 84C5 |
| Power Plan | Alto rendimiento |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-8265U |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 142 Stepping 11 |
| Base Frequency | 1.80 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 3891 MHz |
| Package | Socket 1356 FCBGA |
| Codename | Whiskey Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 256 KB x 4 |
| L3 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 7.88 GB |
| Transfer Rate | 2394 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 1 |
| Single-Core Score | 1337 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1260
180.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1556
9.38 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1427
29.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1475
34.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1142
15.5 images/sec |
|
|
Clang
|
1517
7.47 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1340
107.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1253
38.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
621
18.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1882
7.79 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1765
54.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1231
94.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1396
41.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1634
16.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1204
1.16 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1623
51.4 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 2954 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1456
209.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
4145
25.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2865
58.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3943
90.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2874
39.0 images/sec |
|
|
Clang
|
4311
21.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1573
126.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
4078
126.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1268
38.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3724
15.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4661
145.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3116
239.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3259
95.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2840
28.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
4078
3.95 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3591
113.7 Kpixels/sec |