| User | scottreuter79 |
| Upload Date | December 09 2025 01:30 AM |
| Views | 8 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | ASUS System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. ROG CROSSHAIR X870E HERO |
| Power Plan | GameTurbo (High Performance) |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 9 9950X3D |
| Topology | 1 Processor, 16 Cores, 32 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 26 Model 68 Stepping 0 |
| Base Frequency | 4.30 GHz |
| Cluster 1 | 16 Cores |
| Maximum Frequency | 5696 MHz |
| Codename | Granite Ridge |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 16 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 16 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 16 |
| L3 Cache | 96.0 MB x 2 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 avx512-f avx512-dq shani avx512-bw avx512-vl vaes avx512-vnni avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 64.00 GB |
| Transfer Rate | 5996 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 3244 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3117
447.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2521
15.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3187
65.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2944
67.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3256
44.2 images/sec |
|
|
Clang
|
3096
15.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3388
271.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2955
91.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3400
101.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4492
18.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3928
122.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3463
266.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3555
104.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3689
36.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2703
2.62 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3349
106.0 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 21383 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
11236
1.58 GB/sec |
|
|
Navigation
|
22921
138.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
17906
366.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
21046
485.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
32243
437.6 images/sec |
|
|
Clang
|
45233
222.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4400
352.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
45979
1.39 GB/sec |
|
|
Object Detection
|
14346
429.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
19486
80.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
26750
832.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
29118
2.24 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
23184
680.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
13713
136.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
60321
58.4 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
23003
728.3 Kpixels/sec |