| Upload Date | December 09 2025 01:11 AM |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | Samsung Galaxy S24+ |
| Model ID | samsung SM-S926W |
| Motherboard | pineapple |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 0 part 3458 revision 1 |
| Base Frequency | 2.26 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores @ 2.27 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 2.96 GHz |
| Cluster 3 | 3 Cores @ 3.15 GHz |
| Cluster 4 | 1 Core @ 3.40 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 10.83 GB |
| Single-Core Score | 2176 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1982
284.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2043
12.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2607
53.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2536
58.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2003
27.2 images/sec |
|
|
Clang
|
2790
13.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2075
166.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2086
64.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2255
67.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2005
8.30 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2460
76.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1987
152.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2193
64.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1930
19.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1636
1.58 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2240
70.9 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 6747 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
4772
685.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
7211
43.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
8987
184.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
8929
205.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
7892
107.1 images/sec |
|
|
Clang
|
8746
43.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2333
186.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
8653
268.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5613
168.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
6060
25.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
9330
290.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
5468
420.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
7316
214.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
6166
61.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
8085
7.82 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8630
273.3 Kpixels/sec |