| User | KernWerkTheWhale |
| Upload Date | December 09 2025 12:57 AM |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 IoT Enterprise (64-bit) |
| Model | NZXT N9 X870E |
| Motherboard | NZXT N9 X870E |
| Power Plan | CustomOS Powerplan |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 9 9900X3D |
| Topology | 1 Processor, 12 Cores |
| Identifier | AuthenticAMD Family 26 Model 68 Stepping 0 |
| Base Frequency | 4.40 GHz |
| Cluster 1 | 12 Cores |
| Maximum Frequency | 5725 MHz |
| Codename | Granite Ridge |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 12 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 12 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 12 |
| L3 Cache | 96.0 MB x 2 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 avx512-f avx512-dq shani avx512-bw avx512-vl vaes avx512-vnni avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 48.00 GB |
| Transfer Rate | 6002 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 3549 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3387
486.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3529
21.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3702
75.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3370
77.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3299
44.8 images/sec |
|
|
Clang
|
3170
15.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3373
270.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3105
96.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3592
107.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4609
19.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3990
124.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3948
303.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3888
114.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4117
40.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2874
2.78 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3906
123.7 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 21323 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
15855
2.22 GB/sec |
|
|
Navigation
|
21846
131.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
22256
455.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
22663
522.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
28659
389.0 images/sec |
|
|
Clang
|
32526
160.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4555
364.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
31249
968.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
18559
555.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
26160
108.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
27824
865.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
26393
2.03 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
23852
699.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
16110
159.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
33321
32.2 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
24097
763.0 Kpixels/sec |