| Upload Date | December 08 2025 04:10 PM |
| Views | 12 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | Micro-Star International Co., Ltd. MEG Z890 Vision X AI 2nd (MS-B921) |
| Motherboard | Micro-Star International Co., Ltd. MS-B9211 |
| Power Plan | Ausbalanciert |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core Ultra 7 265K |
| Topology | 1 Processor, 20 Cores |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 198 Stepping 2 |
| Base Frequency | 3.90 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Cluster 2 | 12 Cores |
| Maximum Frequency | 5386 MHz |
| Package | Socket 1851 LGA |
| Codename | Arrow Lake |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 10 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 10 |
| L2 Cache | 3.00 MB x 2 |
| L3 Cache | 30.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 64.00 GB |
| Single-Core Score | 2744 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2436
349.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2094
12.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2843
58.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2630
60.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2930
39.8 images/sec |
|
|
Clang
|
2775
13.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3186
255.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2885
89.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2679
80.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3285
13.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2854
88.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2470
189.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2883
84.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2818
28.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2550
2.47 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3013
95.4 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 17648 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
9784
1.37 GB/sec |
|
|
Navigation
|
19947
120.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
19573
400.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
22150
510.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
24140
327.6 images/sec |
|
|
Clang
|
35368
174.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4047
324.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
35033
1.06 GB/sec |
|
|
Object Detection
|
11517
344.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
18103
74.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
23540
732.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
16608
1.28 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
15060
441.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
10971
108.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
38385
37.1 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
19461
616.2 Kpixels/sec |