| Upload Date | December 08 2025 04:08 PM |
| Views | 9 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | ASUS System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. ROG CROSSHAIR X870E APEX |
| Power Plan | HYDRA |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 9 9950X3D |
| Topology | 1 Processor, 16 Cores, 32 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 26 Model 68 Stepping 0 |
| Base Frequency | 4.30 GHz |
| Cluster 1 | 16 Cores |
| Maximum Frequency | 5449 MHz |
| Codename | Granite Ridge |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 16 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 16 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 16 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 2 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 avx512-f avx512-dq shani avx512-bw avx512-vl vaes avx512-vnni avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 8194 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 3477 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3327
477.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2996
18.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3662
75.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3316
76.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3280
44.5 images/sec |
|
|
Clang
|
3181
15.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3507
280.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3085
95.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3669
109.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4654
19.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3984
124.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3780
290.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3867
113.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4085
40.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2804
2.71 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3490
110.5 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 26990 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
15937
2.24 GB/sec |
|
|
Navigation
|
30064
181.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
27466
562.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
30375
700.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
40938
555.6 images/sec |
|
|
Clang
|
52158
256.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4568
365.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
49739
1.51 GB/sec |
|
|
Object Detection
|
18367
549.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
22138
91.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
38820
1.21 Gpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
33014
2.54 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
27912
819.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
19387
192.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
62879
60.8 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
32292
1.02 Mpixels/sec |