| Upload Date | December 08 2025 03:55 PM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.0.1 |
| Model | iPhone Air |
| Model ID | iPhone18,4 |
| Motherboard | D23AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 3.30 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 11.46 GB |
| Single-Core Score | 3080 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2601
373.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2695
16.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3023
61.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2742
63.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2761
37.5 images/sec |
|
|
Clang
|
3417
16.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2841
227.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2654
82.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
4660
139.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3173
13.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3096
96.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4133
317.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3479
102.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3552
35.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2614
2.53 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2910
92.1 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 9327 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
7590
1.06 GB/sec |
|
|
Navigation
|
10004
60.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
10322
211.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
9094
209.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
10399
141.1 images/sec |
|
|
Clang
|
12827
63.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3723
298.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
9948
308.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
10460
313.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
8845
36.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
10696
332.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
10180
782.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
10585
310.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
10570
104.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
10100
9.77 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
9654
305.7 Kpixels/sec |