| Upload Date | December 08 2025 03:41 PM |
| Views | 8 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Dell Inc. Latitude 7410 |
| Motherboard | Dell Inc. 0M5G57 |
| Power Plan | Ausbalanciert |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-10310U |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 142 Stepping 12 |
| Base Frequency | 2.21 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 4389 MHz |
| Package | Socket 1528 FCBGA |
| Codename | Comet Lake-U/Y |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 256 KB x 4 |
| L3 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 15.68 GB |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1079 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
566
81.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1194
7.20 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1394
28.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1363
31.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1067
14.5 images/sec |
|
|
Clang
|
1418
6.98 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1281
102.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1419
44.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
575
17.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1781
7.37 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1814
56.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1060
81.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1339
39.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1708
16.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1139
1.10 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
183
5.78 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 3435 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2135
306.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
4922
29.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
4221
86.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
4794
110.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3247
44.1 images/sec |
|
|
Clang
|
4477
22.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1477
118.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
4666
144.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1485
44.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4035
16.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
5960
185.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3244
249.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4083
119.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4464
44.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
4612
4.46 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2527
80.0 Kpixels/sec |