| Upload Date | December 08 2025 03:33 PM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | realme RMX5200 |
| Model ID | realme RMX5200 |
| Motherboard | canoe |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Qualcomm ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 81 architecture 8 variant 3 part 2 revision 1 |
| Base Frequency | 3.63 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores @ 3.63 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 4.61 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod sve i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 14.79 GB |
| Single-Core Score | 3581 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3060
439.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3119
18.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3797
77.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3607
83.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3405
46.2 images/sec |
|
|
Clang
|
3996
19.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2907
232.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3096
95.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5504
164.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3159
13.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3726
115.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3792
291.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3942
115.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4802
47.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2974
2.88 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3442
109.0 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 10702 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
8003
1.12 GB/sec |
|
|
Navigation
|
11655
70.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
11957
244.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
12129
279.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
12803
173.8 images/sec |
|
|
Clang
|
15569
76.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3416
273.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
12599
390.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
11059
330.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
8954
37.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
14333
446.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
11013
846.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
11601
340.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
10554
104.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
13700
13.3 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
11436
362.1 Kpixels/sec |