| Upload Date | December 08 2025 03:30 PM |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | Hewlett-Packard HP EliteBook 8440p |
| Motherboard | Hewlett-Packard 172A |
| Power Plan | Teljestmnycentrikus |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-520M |
| Topology | 1 Processor, 2 Cores, 4 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 37 Stepping 2 |
| Base Frequency | 2.40 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Maximum Frequency | 2926 MHz |
| Package | Socket 989 rPGA |
| Codename | Arrandale |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 2 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 2 |
| L2 Cache | 256 KB x 2 |
| L3 Cache | 3.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul sse41 aesni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 8.00 GB |
| Transfer Rate | 1064 MT/s |
| Type | DDR3 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 406 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
631
90.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
772
4.65 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
673
13.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
683
15.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
162
2.19 images/sec |
|
|
Clang
|
623
3.07 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
666
53.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
660
20.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
46
1.37 images/sec |
|
|
Background Blur
|
298
1.23 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
556
17.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
415
31.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
420
12.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
269
2.67 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
580
560.8 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
224
7.08 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 812 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
824
118.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1833
11.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1350
27.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1641
37.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
355
4.81 images/sec |
|
|
Clang
|
1536
7.57 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
814
65.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1497
46.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
88
2.63 images/sec |
|
|
Background Blur
|
551
2.28 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1194
37.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
819
62.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
940
27.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
528
5.24 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1266
1.23 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
489
15.5 Kpixels/sec |