| User | mdcoutinho |
| Upload Date | December 08 2025 03:14 PM |
| Views | 11 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home Single Language (64-bit) |
| Model | SAMSUNG ELECTRONICS CO., LTD. 960XFH |
| Motherboard | SAMSUNG ELECTRONICS CO., LTD. NP960XFH-XA1BR |
| Power Plan | SAMSUNG MODE |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-13700H |
| Topology | 1 Processor, 14 Cores, 20 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 186 Stepping 2 |
| Base Frequency | 2.40 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Cluster 2 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 4788 MHz |
| Package | Socket 1744 FCBGA |
| Codename | Raptor Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 10 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 10 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 2 |
| L3 Cache | 24.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 31.57 GB |
| Transfer Rate | 5186 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 2392 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2286
328.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2253
13.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2366
48.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2270
52.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2334
31.7 images/sec |
|
|
Clang
|
2311
11.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2397
191.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2334
72.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2353
70.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3039
12.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2634
82.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2162
166.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2340
68.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2832
28.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2208
2.14 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2613
82.7 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 12681 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
8463
1.19 GB/sec |
|
|
Navigation
|
15309
92.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
16895
345.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
15991
368.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
15708
213.2 images/sec |
|
|
Clang
|
18401
90.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3024
242.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
18060
559.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
7857
235.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
11551
47.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
19118
594.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
12896
991.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
12804
375.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
11857
117.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
21333
20.6 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
15038
476.1 Kpixels/sec |