| Upload Date | December 08 2025 03:01 PM |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Dell Inc. Precision T1600 |
| Motherboard | Dell Inc. 02JGMJ |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Xeon E3-1270 |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 42 Stepping 7 |
| Base Frequency | 3.37 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 3770 MHz |
| Package | Socket 1155 LGA |
| Codename | Sandy Bridge-WS |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 256 KB x 4 |
| L3 Cache | 8.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul sse41 aesni avx |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Transfer Rate | 1322 MT/s |
| Type | DDR3 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 588 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
804
115.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1186
7.15 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1044
21.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
976
22.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
244
3.31 images/sec |
|
|
Clang
|
942
4.64 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
886
70.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
930
28.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
61
1.83 images/sec |
|
|
Background Blur
|
498
2.06 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
830
25.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
799
61.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
590
17.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
339
3.36 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
795
769.0 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
305
9.64 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 1631 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1568
225.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3778
22.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2457
50.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3037
70.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
795
10.8 images/sec |
|
|
Clang
|
3137
15.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
977
78.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2834
87.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
199
5.97 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1151
4.77 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2750
85.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1907
146.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1783
52.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1063
10.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3417
3.31 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1211
38.3 Kpixels/sec |