| Upload Date | December 08 2025 02:35 PM |
| Views | 2 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | vivo iQOO 15 |
| Model ID | vivo V2505A |
| Motherboard | canoe |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Qualcomm ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 81 architecture 8 variant 3 part 2 revision 1 |
| Base Frequency | 3.63 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores @ 3.63 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 4.61 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod sve i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 10.95 GB |
| Single-Core Score | 3671 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2997
430.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3002
18.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3843
78.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
4090
94.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3576
48.5 images/sec |
|
|
Clang
|
4374
21.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3025
242.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3224
99.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5707
170.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3341
13.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3840
119.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3799
292.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4038
118.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4046
40.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3033
2.94 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3623
114.7 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 10926 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
7674
1.08 GB/sec |
|
|
Navigation
|
11436
68.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
11973
245.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
12405
286.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
13308
180.6 images/sec |
|
|
Clang
|
16160
79.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3550
284.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
13231
410.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
11423
341.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
10030
41.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
14617
454.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
11278
867.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
11166
327.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
10218
101.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
14528
14.1 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
11901
376.8 Kpixels/sec |