| Upload Date | December 08 2025 02:29 PM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 IoT Enterprise LTSC (64-bit) |
| Model | Default string PowerBox Home |
| Motherboard | Default string Default string |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel N200 |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 190 Stepping 0 |
| Base Frequency | 1.00 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 3690 MHz |
| Package | Socket 1744 FCBGA |
| Codename | Alder Lake |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 2 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 2 |
| L2 Cache | 2.00 MB x 1 |
| L3 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Transfer Rate | 3192 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 1 |
| Single-Core Score | 1298 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1530
219.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1696
10.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1531
31.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1446
33.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1030
14.0 images/sec |
|
|
Clang
|
1478
7.28 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1507
120.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1188
36.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
693
20.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1314
5.44 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1688
52.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1178
90.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1282
37.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1096
10.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1227
1.19 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1307
41.4 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 3255 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2127
305.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3972
23.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3629
74.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
4301
99.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3249
44.1 images/sec |
|
|
Clang
|
4416
21.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1816
145.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3938
122.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1911
57.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3765
15.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4401
137.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3113
239.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3394
99.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2755
27.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
4182
4.05 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3747
118.6 Kpixels/sec |