| Upload Date | December 08 2025 02:23 PM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | ASRock B650M Pro X3D WiFi |
| Motherboard | ASRock B650M Pro X3D WiFi |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 7700 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 97 Stepping 2 |
| Base Frequency | 3.80 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 5135 MHz |
| Package | Socket AM5 (LGA1718) |
| Codename | Raphael |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 8 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 5986 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 2866 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2983
428.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2608
15.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2743
56.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2583
59.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2840
38.5 images/sec |
|
|
Clang
|
2856
14.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2894
231.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2717
84.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2832
84.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3421
14.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3449
107.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2769
212.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3089
90.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3256
32.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2500
2.42 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2865
90.7 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 15154 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
9602
1.35 GB/sec |
|
|
Navigation
|
17979
108.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
14579
298.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
18975
437.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
21286
288.9 images/sec |
|
|
Clang
|
25932
127.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3729
298.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
23268
721.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
9936
297.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
16723
69.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
21132
657.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
16646
1.28 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
15345
450.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
11098
110.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
27100
26.2 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
16504
522.6 Kpixels/sec |