| Upload Date | December 08 2025 02:19 PM |
| Views | 14 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.1 |
| Model | iPhone 17 |
| Model ID | iPhone18,3 |
| Motherboard | V57AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 4.26 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 7.49 GB |
| Single-Core Score | 3770 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3306
474.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3056
18.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3847
78.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3572
82.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3491
47.4 images/sec |
|
|
Clang
|
4476
22.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3573
286.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3250
100.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5853
175.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3743
15.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3927
122.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4169
320.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4028
118.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4360
43.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3192
3.09 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3353
106.2 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 9511 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
7822
1.10 GB/sec |
|
|
Navigation
|
10549
63.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
10828
221.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
9152
211.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
10448
141.8 images/sec |
|
|
Clang
|
13144
64.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4175
334.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
10166
315.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
10278
307.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
9664
40.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11242
349.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
9459
727.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
10068
295.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
10480
104.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
10182
9.85 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
9305
294.6 Kpixels/sec |