| Upload Date | December 08 2025 02:05 PM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 15 |
| Model | realme RMX5116 |
| Model ID | realme RMX5116 |
| Motherboard | sun |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 0 part 3457 revision 1 |
| Base Frequency | 1.84 GHz |
| Cluster 1 | 3 Cores @ 1.84 GHz |
| Cluster 2 | 4 Cores @ 2.40 GHz |
| Cluster 3 | 1 Core @ 2.80 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 7.13 GB |
| Single-Core Score | 945 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
857
123.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
805
4.85 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1223
25.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1206
27.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1048
14.2 images/sec |
|
|
Clang
|
980
4.83 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
995
79.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1068
33.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
998
29.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
709
2.93 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1073
33.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
667
51.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
823
24.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
813
8.07 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
730
706.8 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1119
35.4 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 2657 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1568
225.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2476
14.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
4396
90.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
4682
108.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3209
43.6 images/sec |
|
|
Clang
|
3198
15.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
930
74.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
4931
152.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1809
54.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2388
9.88 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4091
127.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1771
136.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2886
84.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1437
14.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
4621
4.47 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2704
85.6 Kpixels/sec |