| Upload Date | December 08 2025 02:04 PM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | ASUSTeK COMPUTER INC. ASUS Vivobook S 14 S3407CA_S3407CA |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. S3407CA |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core Ultra 5 225H |
| Topology | 1 Processor, 14 Cores |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 197 Stepping 2 |
| Base Frequency | 1.70 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Cluster 2 | 10 Cores |
| Maximum Frequency | 4888 MHz |
| Codename | Arrow Lake |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 14 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 14 |
| L2 Cache | 2.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 15.44 GB |
| Single-Core Score | 924 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
818
117.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
722
4.35 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1100
22.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
901
20.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
858
11.6 images/sec |
|
|
Clang
|
957
4.72 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1110
88.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
985
30.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
980
29.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1156
4.78 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1081
33.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
433
33.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1083
31.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
994
9.86 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
869
841.2 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1072
33.9 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 7742 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
4075
585.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
7542
45.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
8852
181.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
8458
195.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
10468
142.1 images/sec |
|
|
Clang
|
14357
70.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2128
170.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
13058
404.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5247
157.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
8756
36.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
10150
315.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
6707
515.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
7459
218.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
6327
62.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
16465
15.9 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
9663
305.9 Kpixels/sec |