| Upload Date | December 08 2025 02:03 PM |
| Views | 8 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.1 |
| Model | iPhone 16 Pro Max |
| Model ID | iPhone17,2 |
| Motherboard | D94AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple A18 Pro |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 4.04 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 7.44 GB |
| Single-Core Score | 3083 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
709
101.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2995
18.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3387
69.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3193
73.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3248
44.1 images/sec |
|
|
Clang
|
4074
20.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3048
244.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2868
88.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5461
163.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3406
14.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3537
110.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3825
294.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3585
105.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4119
40.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2778
2.69 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3100
98.2 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 7791 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
6969
1000.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
9793
59.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
8368
171.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
8821
203.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
9845
133.6 images/sec |
|
|
Clang
|
11476
56.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3618
289.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
9374
290.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
9914
296.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
9217
38.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
10850
337.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1278
98.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
7819
229.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
8838
87.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
9301
9.00 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
9004
285.1 Kpixels/sec |