| Upload Date | December 08 2025 02:02 PM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home Single Language (64-bit) |
| Model | ASUSTeK COMPUTER INC. ASUS TUF Gaming F16 FX607VJB_FX607VJB |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. FX607VJB |
| Power Plan | Performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel(R) Core(TM) 5 210H |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 12 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 186 Stepping 2 |
| Base Frequency | 2.20 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 4788 MHz |
| Package | Socket 1744 FCBGA |
| Codename | Raptor Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 1 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Transfer Rate | 5186 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 2263 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2123
304.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2010
12.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2316
47.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2283
52.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2176
29.5 images/sec |
|
|
Clang
|
1867
9.20 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2005
160.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2400
74.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2253
67.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3060
12.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2851
88.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1885
144.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2285
67.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2699
26.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2343
2.27 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2447
77.5 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 9468 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
6496
932.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
11136
67.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
9720
199.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
11921
274.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
10769
146.1 images/sec |
|
|
Clang
|
13660
67.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3032
242.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
14112
437.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
6401
191.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
10977
45.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
12497
388.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
9573
736.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
9055
265.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
9368
92.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
12739
12.3 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
11324
358.5 Kpixels/sec |