| Upload Date | December 08 2025 01:59 PM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 15 |
| Model | Xiaomi 13T Pro |
| Model ID | Xiaomi 23078PND5G |
| Motherboard | corot |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 1 part 3406 revision 0 |
| Base Frequency | 2.00 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores @ 2.00 GHz |
| Cluster 2 | 3 Cores @ 3.00 GHz |
| Cluster 3 | 1 Core @ 3.35 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod sve i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 11.08 GB |
| Single-Core Score | 1272 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1139
163.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1011
6.09 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1495
30.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1387
32.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1233
16.7 images/sec |
|
|
Clang
|
1512
7.44 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1282
102.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1349
41.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1352
40.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1185
4.90 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1444
44.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1035
79.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1380
40.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1237
12.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1032
999.0 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1335
42.3 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 3754 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2801
402.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
4414
26.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
5422
111.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
5493
126.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
4265
57.9 images/sec |
|
|
Clang
|
5168
25.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1547
123.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
4798
148.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3404
101.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2855
11.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3951
123.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2746
211.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3506
102.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3158
31.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
4349
4.21 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
4399
139.3 Kpixels/sec |