| Upload Date | December 08 2025 01:52 PM |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | System manufacturer System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. PRIME B360M-K |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-9400F |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 158 Stepping 10 |
| Base Frequency | 2.90 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Maximum Frequency | 4092 MHz |
| Package | Socket 1151 LGA |
| Codename | Coffee Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 3 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 3 |
| L2 Cache | 256 KB x 3 |
| L3 Cache | 9.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 24.00 GB |
| Transfer Rate | 2392 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1206 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1204
172.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1334
8.04 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1293
26.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1346
31.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1025
13.9 images/sec |
|
|
Clang
|
1312
6.46 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1251
100.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1473
45.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
567
17.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1733
7.17 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1536
47.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1155
88.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1055
30.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1098
10.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1230
1.19 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1350
42.7 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 3556 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2154
309.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
4893
29.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3375
69.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
4350
100.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3742
50.8 images/sec |
|
|
Clang
|
5769
28.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1580
126.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
6128
189.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1545
46.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
5626
23.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4251
132.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3407
262.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2800
82.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2373
23.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
6383
6.18 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
4938
156.3 Kpixels/sec |